O projektu

O projektu

Vítejte na webu Dobrá psí duše, prostřednictvím kterého můžete nominovat všechny dobré duše ve vašem okolí, které pomáhají zatoulaným a ztraceným psům a zaslouží si poděkování a podporu. Tisíce lidí v České republice pomáhá psům. Většinou nezištně a bez nároku na odměnu. Bez nich by zatoulaní a opuštění pejsci nenašli nové rodiny, lepší život nebo by bohužel, ve většině případů, ani nepřežili. Tyto dobré psí duše si za své počínání zaslouží ocenění a rozhodli jsme se vytvořit projekt, kde by mohli lidé navrhovat a oceňovat všechny, kteří svůj čas, energii a lásku věnují psům.

Možná i vám se již někdy stalo, že jste na ulici viděli zmateně pobíhat psíka, který se zaběhl, ztratil nebo byl vyhozen z auta majiteli, které zkrátka mít doma psího přítele přestalo bavit. Většinou je celý příběh velmi dojemný a vzbuzuje silné emoce. V některých případech vlastně můžeme mluvit o štěstí, že pejsek nezůstal u původních majitelů, kteří zkrátka nevěděli, co s ním, a tak zbytečně trpěl a strádal. Jsme rádi, když mají tyto příběhy šťastný konec a dost možná jde i o velký a až filmový happy end. Příběh by ovšem neskončil šťastně, pokud by pejskům na jejich cestě nepomohly dobré psí duše. Právě takovým lidem, kterým není lhostejný osud psích mazlíčků, bychom chtěli poděkovat, ocenit je a vyzdvihnout jejich činy společně s vaší pomocí. 

Nominujte v jednotlivých kategoriích svého známého, kamaráda či rodinného příslušníka, který se zasloužil nebo má pravidelnou zásluhu na pomoci psům a je jejich dobrou duší. Následně proběhne veřejné hlasování, jež je každý rok v září zakončeno slavnostním vyhlášením výsledků jednotlivých kategorií. 

Letos pro vás připravujeme již třetí ročník Dobré psí duše. Při loňském ročníku jsme obdrželi celkem 29 nominací v 8 kategoriích a v samotné anketě následně hlasovalo přes 4 500 lidí.

Nominujte svého kandidáta pro rok 2020 na http://dobrapsiduse.cz/nominace-2020/

Termíny pro ročník 2020

  1. 8. 2020 Uzávěrka nominací
  2. 8. 2020 Start hlasování
  3. 9. 2020 Ukončení hlasování
  4. 9. Slavnostní vyhlášení výsledků s programem