Petra Jarošová – Heart for Romanian dogs z.s.

Lidé o ní říkají

Petra pomáhá v organizaci Heart for Romanian dogs z.s. aneb srdcem pro rumunské pejsky. Je to organizace, která pomáhá rumunským psům, která aktivně pomáhá přímo na místě, vozí darované krmivo prověřeným azylům a soustřeďuje se na kastrační program.

Do Rumunska jezdí jako dobrovlníci již pátým rokem. Být psem v Rumunsku je peklo. Rumunové rozhodně nejsou národem pejskařů, jako je tomu u nás v Česku. Hlavně kvůli tomu dosahuje populace toulavých psů kritických čísel. Tamní lidé jsou většinou k tomuto problému lhostejní. Dalo by se říci, že jejich vztah ke psům je podobný jako ke krysám.

Státní útulky čítají na stovky, někde na tisíce svěřenců, o které se nikdo moc nestará a pokud se zdá útulek přeplněný, psy tam pozabíjí. Často nehumánním způsobem, protože uspávací injekce stojí peníze.Naštěstí se i v tomto pekle najde pár hodných lidí, kteří si na svých či na pronajatých pozemcích vystavěli soukromé azyly a snaží se poskytnout provizorní domov pro co nejvíce tuláčků. Ale bez zahraniční pomoci se neobejdou. Sousedé nemají pro tuto charitu pochopení, nikdo z místních jim nedá ani pytel granulí a často volají policii a jinými různými způsoby házejí těmto zachránců klacky pod nohy. Nebýt zahraničních organizací, které pomáhají finančně, nabízejí pejsky k adopci a podporují i materiálně, spousty z nich by už dávno nežily.

Sama mám díky Petře doma psa z Rumunska,protože láska ke zvířatům nezná hranic…

– Klára Křikavová