Niki Marková – Psí depozitum Litvínov

Kočičí Azyl CZ, z.s., vznikl v dubnu 2004 s hlavním záměrem vybudovat útulek pro opuštěné kočky s výběhem. To se nám zdárně podařilo v jižních Čechách. Časem se ale útulek musel (z osobních důvodů) přesunout do Prahy. Podporujeme útulky a spolky po celé ČR a postupně jsme svou činnost rozšířili i o pomoc psům v nouzi, proto na podzim 2017 došlo i k úpravě názvu (a doplnění stanov) na: Kočičí a psí azyl, z.s.

Náš spolek už řadu let v úzké spolupráci s Nadací na ochranu zvířat úspěšně realizuje kastrační program na venkově, kde je tato záležitost hrubě opomíjená a kde je stále dávána přednost nekonečné likvidaci čerstvě narozených koťat před účinnou prevencí, která je ve svém důsledku i zdravější pro samotné kočky (nejsou pak zbytečně vysilovány každoročními několikerými vrhy koťat).

Pořádáme úspěšné akce na podporu kočičích útulků, zejména pravidelnou oblíbenou výstavu MISS KOČKA, umísťovací výstavy koček a další. Od r. 2014 se podílíme i na úspěšné akci Rekord Bull Sraz, kde se shromažďuje pomoc na bulíky v nouzi.

Aktivně pomáháme i při osvětě témat ochrany zvířat – ve spolupráci s podobně smýšlejícími lidmi i organizacemi. Podporujeme dlouhodobě depozita a útulky opuštěných koček po celé ČR. Díky výborným kontaktům v médiích vydatně pomáháme řadě dalších útulků s umístěním opuštěných zvířat (např. v letech 2008 – 2011 přes nejčtenější deník Blesk aj.).

Od konce r. 2017 jsme pod svá „křídla“ vzali Psí depozitum Litvínov 🙂

– http://kociciapsiazyl.cz/psi-depozitum-litvinov/

Lidé o ní říkají

Niki je ze Psího depozita Litvínov, které od roku 2017 spolupracuje s Kočičím a psím spolkem, z.s. ; o který se stará Katka Kašparová, kterou můžete znát z časopisu Haf a Mňau (šéfredaktorka časopisu) nebo z větších akcí, jako je třeba Bull sraz pro pejsky typu bull – rekord nejvíce bull psů na jednom místě.
Nejen, že zachraňují pejsky a po jejich vyléčení jim hledají nový domov, ale snaží se s nimi i co nejvíce pracovat, ať je to poslušnost nebo obrany; tak i sporty jako jsou: bull sporty, agility apod.
Psí depozitum Litvínov se zaměřuje ne na kvantitu, ale na kvalitu svých adopcí.

– Jana Hudečková

 

Niki je poctivý a spravedlivý člověk na svém místě. Záchraně psů obětuje život svůj i své rodiny. Psa nikdy nevydá někomu, koho neprověří. Vážím si jejího férového jednání. Toho, jak jedná s lidmi, kteří jí pomáhají a ona pomáhá jim. 

– Veronika Langmajerová

 

Niki a její depozitum stojí za záchranou mnoha pejsků v nouzi a hlavně za pomocí se začleněním do běžného života a výběrem těch nejlepších nových majitelů, na což spousta depozit a azylů zapomíná.

– Veronika Svárovská