FRANCOUZSKÉ POTĚŠENÍ z.s.

Jsme organizace, která se primárně zabývá záchranou a pomocí pro psy v nouzi. Spolek Francouzské Potěšení Z.S. vznikl koncem roku 2017, nicméně – historicky jsme vznikli již před 3 roky jako skupina nadšenců a fandů francouzských buldočků – nakonec – odtud ona grafická podoba – a postupem času jsme začali ve spolupráci s ostatními subjekty financovat a organizovat záchranu buldočků (a nejen jich) – zejména z množíren.

Tyto aktivity se datují do roku 2015. Financujeme jejich mnohdy nákladnou léčbu a sháníme jim nový domov. 100% zdrojem financí jsou příspěvky členů původní – stále funkční skupiny Francouzské potěšení a společností, kterým není lhostejný osud pesanů, kteří za svůj osud nemohou a nemají jinou možnost, než že jim někdo prostě hodí lano…

Čímž bychom chtěli poděkovat všem, kteří již přispěli finančně, nebo si zachráněného pejska vzali k sobě, či do dočasné péče, případně jakkoliv jinak pomohli. Není vás málo, kteří mají pro tento problém pochopení a kteří vědí, že i jedna jediná zachráněná psí duše udělá svět lepší – a to zejména tomu pesanovi.

Napravujeme tu lidské křivdy – někdy vyhrajeme, někdy přijde pomoc pozdě, ale stejně tak, jako to nevzdají ti, pro které je to mnohdy otázka života, nevzdáme to ani my. Vaše pomoc je mnohdy symbolická, ale je to úžasný projev Vaší povahy a pro pesana to zrovna může být to málo, co rozhodne o jeho osudu.

– http://french-joy.cz/uvod/

Lidé o nich říkají

Spolek Francouzské potěšení se zabývá záícvhranou perjsků (převážně buldočků) z otřesných podmínek, množíren a od lidí, kteří jim ubližují. Znám práci spolku velice detailně a osobně a smekám před nimi, protože jakmile se objeví jakýkoli případ, jakýkoli impuls, sednou do auta a jedou třeba i přes hranice kamkoli pro každého pejska, který potřebuje pomoci. Kolikrát osobně čelí otřesným případům, kdy pohled na ty zubožené pejsky je něco co vás pak straší ve snech a něco co vám žene slzy do očí. Pejsky odvážejí do dočasných péčí ve svém volné čase a vlastními finančními prostředky je dávají do požádku, operuji, ošetřují absolvují s nimi mnohdy težkou a bolstivou cestu,neváhají okamžite jednat a dávají jim krásné domovy. Do spolku patří více osob, proto bych opravdu nominovala celý spolek, ne jen jednu osobu, prosím je to možné? děkuji! ‚Spolek Francouzské potěšení se zabývá záícvhranou perjsků (převážně buldočků) z otřesných podmínek, množíren a od lidí, kteří jim ubližují. Znám práci spolku velice detailně a osobně a smekám před nimi, protože jakmile se objeví jakýkoli případ, jakýkoli impuls, sednou do auta a jedou třeba i přes hranice kamkoli pro každého pejska, který potřebuje pomoci. Kolikrát osobně čelí otřesným případům, kdy pohled na ty zubožené pejsky je něco co vás pak straší ve snech a něco co vám žene slzy do očí. Pejsky odvážejí do dočasných péčí ve svém volné čase a vlastními finančními prostředky je dávají do požádku, operuji, ošetřují absolvují s nimi mnohdy težkou a bolstivou cestu,neváhají okamžite jednat a dávají jim krásné domovy.

– Lucie Karasová